Noc Muzeów w Pruszkowie

Noc muzeów

Już niedługo kolejna Noc Muzeów. Pruszkowskie muzea również biorą udział w tej pięknej akcji. W nocy z 14 na 15 maja, w godzinach 17:00 – 2:00 możecie wziąć udział w tej wspaniałej akcji.

Weźcie udział w zwiedzaniu ekspozycji stałej Muzeum i nowej wystawy „Solidarność i wsparcie. Pomoc dla ludności Warszawy i okolic, wypędzonej w czasie Powstania Warszawskiego i po jego zakończeniu”. W akcji biorą udział Muzeum Dulag 121, Warsztaty Kolejowe, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, a także Galeria Pałacu Ślubów w Pruszkowie.

W godzinach 17:00 – 19:00 Pani Agata Gołąb poprowadzi spacer „Rowerem po starym Żbikowie”.

W tych samych godzinach “Zbuduj z nami Pruszków!” dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści Michał Malinowski wraz animatorami poprowadzi zabawę w konstruowanie najbardziej znanych budynków w Pruszkowie.

O godzinach 18.00, 19.00, 20.00 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego autorstwa Grzegorza Szuplewskiego „Exodus Warszawy 1944″.

Między 21:00 a 22:00 odbędzie się koncert orkiestry dętej Pruszkowianka pod batutą Adama Malcherka

Natomiast w godzinach 22.00-23.45, 24.00-01.45 odbędzie się nocny spacer po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych, który poprowadzi Szymon Kucharski.

Już po 18:00 artyści Salonu Pruszkowskiego zapraszają na wystawę malarstwa do Galerii Pałacu Ślubów w Pruszkowie.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza natomiast na debatę, spotkanie autorskie – LELUM POLELUM. Mity i demonologia Słowian, a także wystawy stałe.

Warto wspomnieć, że możecie skorzystać z usług taxi Pruszków, aby wszędzie wszystko obejrzeć i wyrobić się w czasie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*